přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Naplánujte si svou návštěvu > Kalendář akcí > JAZZ JAM Cheb 2017

JAZZ JAM Cheb 2017

JAZZ JAM Cheb 2017
 

22. ročník mezinárodního jazzového festivalu.

13.10. program

JAZZ BIG GANG
Vynikající dvacetičlenný jazzový bigband z Chebu, složený ze zapálených jazzmanů, kteří hrají moderní i tradiční jazz.

VILÉM SPILKA QUARTET
Kvarteto ve složení Vilém Spilka (kytara), Radek Zapadlo (soprán, alt saxofon), Martin Kleibl (bicí) a Vlastimil Trllo (kontrabas) vzniklo v roce 2013 a zaujme nejen sólistickými výkony svých členů, ale i specifickým a poutavým zvukem. Kapela koncem roku 2016 vydala debutové album Podvod – písně Honzy Nedvěda na labelu Indies Happy Trails Records a tento projekt kapela představí také na našem festivalu.

ETH BIG BAND CURYCH
Švýcarský big band vznikl v roce 1993 pod vedením Christopha Ecka. Big band se skládá z 20 hudebníků, kteří studovali na Vysoké škole technické v Curychu (ETH Zürich) a často společně vystupují na mnoha významných událostech nejen ve Švýcarsku, ale také v Číně, Indii, Brazílii a v Japonsku. Repertoár kapely je velmi všestranný, hrají funk, latinu a swing. Na každém koncertě ETH Big Bandu cítíte hudební nadšení a všestrannost, stejně jako kamarádství mezi hudebníky.

 

14.10. program

IVAN AUDES QUARTET
Jazzový kvartet Ivana Audese působí na domácí scéně bezmála již 10 let. Od té doby odehrál mnoho koncertu na domácí scéně i v zahraničí. Spolupracoval s mnoha zahraničními umělci a sólisty. Mezi nejvýznamnější patří zcela jistě německý saxofonista maďarského původu Tonny Lakatoš, se kterým odehrál kvartet několik koncertů. Ivan Audes kvartet se soustřeďuje především na vlastní tvorbu tvořenou převážně kompozicemi Kryštofa Marka a Ivana Audese, doplněnou několika jazzovými standarty ve vlastním aranžmá. Převážně melodické a kompozičně vyzrálé pojetí kvartetu je zárukou kvalitního koncertního projevu a poskytuje posluchačům neobyčejný hudební zážitek.
Kvartet hraje v tomto obsazení: Ivan Audes – bicí; Petr Beneš – klavír; David Fárek – saxofony, Daniel Eberle – bass.

ONDŘEJ ŠTVERÁČEK QUARTET feat. GENE JACKSON
Kvartet bravurního postbopového saxofonisty Ondřeje Štveráčka je u nás dobře znám a je považován za absolutní špičku v interpretaci moderního straight-ahead jazzu. Spojení této kapely s Genem Jacksonem, skvělým americkým bubeníkem, který bubnoval devět let po boku velikána světového jazzu Herbie Hancocka, slibuje nezapomenutelný jazzový zážitek plný jiskřivé improvizace a energických sól.
Ondřej Štveráček (CZ) - tenor a soprán saxofon; Gene Jackson (USA) - bicí nástroje; Klaudius Kováč (SK) – klavír; Tomáš Baroš (CZ) – kontrabas.

LENA YELLOW
Lena Yellow je soulová zpěvačka a autorka, která spolupracuje se skladatelem a pianistou Tomášem Sýkorou. Jejich debut Positivity (2014) vznikal v mezinárodní spolupráci (USA, Austrálie). Z hudby sálá inspirace afro-americkým soulem, popem a jazzem. Positivity Tour završila kapela v roce 2015 ve vyprodaném Lucerna Music Baru jako support legendární acid-jazzové skupiny Incognito.
Lena Yellow - zpěv; Annamária Almeida - zpěv; David Schaffer - zpěv; Tomáš Sýkora - klávesy; Jiří Šimek - kytara; Jan Urbanec - basa; Adam Koller - bicí; Vratislav Bartoš - trubka.

Festival je pořádán za finanční podpory města Chebu a Karlovarského kraje.
www.kr-karlovarsky.cz, www.zivykraj.cz

 

 
datum: 13.10.2017 - 14.10.2017
typ akce: Koncerty
město: 35002 Cheb
místo: KC Svoboda
pořadatel: KC Svoboda
svobodova@kcsvoboda.cz
vložil: R. Svobodová
čas konání: 18:30
vstupné: na 1 den 150 Kč, vstupné na dva dny festivalu 250 Kč
rezervační portál: Kulturní centrum Svoboda - Kulturní centrum Svoboda
místo prodeje: Turistické infocentrum města Chebu - Turistické infocentrum města Chebu
url na další informace: zobrazit

Místo konání na mapě

« zpět na seznam akcí

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz