přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Naplánujte si svou návštěvu > Kalendář akcí > LISTOPADOVÉ ADAPTACE VE FILMOVÉM KLUBU Z Paříže do Paříže

LISTOPADOVÉ ADAPTACE VE FILMOVÉM KLUBU Z Paříže do Paříže

LISTOPADOVÉ ADAPTACE VE FILMOVÉM KLUBU Z Paříže do Paříže
 

Francie/Kanada, dobrodružný/rodinný, 100 min, dabing.

Předloha: Autobiografický román Josepha Joffoa Un sac de billes (Sáček s kuličkami), který byl vydán v Paříži v roce 1973. V roce 1975 byl natočen  J. Doillonem film pod  názvem A Bag of Marbles. Originální název remaku z letošního roku Un sac de billes změnil distributor na titul Z Paříže do Paříže z marketingových důvodů(?). 

Přestože se děj filmu odehrává  za války a hlavní protagonisté jsou židovští

chlapci, kterým jde o život, díky laskavému zpracování tématu se jedná o snímek rodinný. (Možná občas rodič něco malého dovysvětlí). Desetiletý Joseph  prožívá šťastné dětství až do doby než v roce 1940 přichází nařízení o povinné registraci Židů. Žlutá hvězda dělá z něho i jeho staršího bratra Maurice terč pro nežidovské spolužáky a rodiče cítí, že situace v Paříži začíná být neúnosná. Rozhodnou se jednat a nejprve na jih Francie pošlou své dva nejstarší syny a pak i Josepha s Mauricem. Sami ještě chtějí v Paříži zůstat, aby zaopatřili majetek, a pak se plánují vydat za svými dětmi. Pro oba bratry začíná dobrodružství, které je donutí jednat jako dospělí. Děj je vyprávěn prostě, z pohledu hravého a bezstarostného chlapce, kterému je celkem jedno, kde bude spát a co bude jíst. Síla snímku je v permanentně hřejivé atmosféře všude možně roztroušené rodiny, která nikdy neztratila víru ve shledání a ve sdělení: děti by neměly pohledem na smrt předčasně dospívat.

Hrají: Dorian Le Clech, Batyste Fleurial, Patrick Bruel, Elsa Zylberstein, Bernard Campan, Kev Adams

Režie: Christian Duguay

 
datum: 11.11.2017
typ akce: Kina
město: 35601 Sokolov
místo: 3D kino Alfa
vložil: Sokolovské infocentrum
čas konání: 14:30
vstupné: 60 Kč SOBOTNÍ CELODENNÍ VSTUPENKA do obou sálů kina činí 160 Kč

Místo konání na mapě

« zpět na seznam akcí

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz