přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Naplánujte si svou návštěvu > Kalendář akcí > Světlo a úsměv

Světlo a úsměv

Světlo a úsměv
 

Výstava knižních vazeb Libora Michaláka a obrazů Richarda Pachmana

Zveme vás na výstavu veselých knižních vazeb Libora Michaláka a obrazů Richarda Pachmana.

Ing. Libor Michalák, CSc.

Narodil se 22. 3.1947 v Ostravě. Studoval na Vysokých školách zemědělských v Brně a po absolutoriu (1970) i v Praze (postgraduál Vědeckého řízení a Externí vědecká aspirantura (CSc.). V Chebu žije od roku 1975 a pracoval zde na Ústavu pro vědeckou soustavu hospodaření, na ředitelství Agrokombinátu Cheb a podílel se i na založení dvou cestovních kanceláří Roman Helgert Reisen a NES. Posledních 21 let pracoval jako odborný asistent Fakulty ekonomické Západočeské univerzity v Plzni, Středočeského vysokoškolského institutu (SVI Kladno) a Vysoké školy manažerské informatiky, ekonomie a práva (VŠMIEP Praha), kde vyučoval marketingové discipliny. Chebské veřejnosti je znám organizováním studentského dárcovství krve - Kýblu akademické krve.
Knižní vazbě se věnuje přes 40 let a absolvoval zatím 37 výstav v rámci České republiky (včetně té v Ostrově) a jednu v Itálii – v muzeu spisovatele Marino Morettiho – Casa Moretti, Cesenatico). Jeho knížky byly předávány Tomášem Slámou hostujícím umělcům v pořadech Českého rozhlasu Tobogan a vlastní je přes 60 předních českých umělců. Za podporu dokumentárního filmu Jana Svatoše „Archa světel a stínů“ se dostaly jeho knížky i do USA, kde sloužily jako dárky historikům, kteří se na filmu podíleli a certifikát „Lodního krysaře Archy“. Jednu jeho knížku vlastnil i nedávno zesnulý italský dramatik pan Dario Fo, nositel Nobelovy ceny za literaturu (1997). V současné době podpořil další chystaný film Jana Svatoše „Až zařve lev“ (o králi Přemyslu Otakaru II.) kopou (60 ks) kolibřích knížek).
Libor Michalák do svých knižních objektů vkládá osobitý humor, vycházející nejen z provedení knižní vazby, ale často i s využitím slovních hříček. 

Richard Pachman

Narodil se v Olomouci, po ukončení VŠE studoval kompozici a zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Vydal 33 alb, napsal 6 knih a své olejomalby vystavoval na 92 výstavách v České republice, Belgii, Holandsku a na Slovensku. Je autorem hudby relaxační, duchovní, muzikálové, soudobé vážné. Dlouhodobě spolupracoval s těmito umělci: Dita Hořínková (soprán), Martina Kociánová (mezzosoprán), Kamila Moučková (recitace), Jaroslav Svěcený (houslový virtuos), Francois Glorieux (belgický skladatel, dirigent a klavírista). V letech 2005 až 2015 prezentoval scénické oratorium Mistr Jan Hus, u kterého je autorem hudby, textů a scénáře, na 100 představeních, z nichž byla v roce 2015 dvě velká scénická nastudování pro Olomouc – Moravské divadlo a Prahu – Staroměstské náměstí. V roce 2016 byly nastudovány a premiérově prezentovány Pachmanovy „Pašije” v olomoucké Redutě. Laureátem Ceny Olomouckého kraje za výjimečný počin roku v oblasti profesionálního umění – oblasti soudobé vážné hudby – za rok 2009 a Ceny města Olomouce za přínos pro kulturu za rok 2014.

 
datum: 6.9.2019 - 30.9.2019
typ akce: Výstavy
město: 36301 Ostrov
místo: Městská knihovna Ostrov
pořadatel: Městská knihovna Ostrov
info@mkostrov.cz
vložil: JM, MK Ostrov
rezervační portál: MK Ostrov - MK Ostrov
další informace: zobrazit

Místo konání na mapě

« zpět na seznam akcí

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz