přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Aktivity > Zimní hory > Běžecké lyžování > Běžecké trasy v okolí Bublavy

Běžecké trasy v okolí Bublavy

 
Okolí Bublavy

Okolí Bublavy

Kategorie: Běžecké lyžování region: Krušné hory  | Město: Bublava

 

Bublava je nejen nejvýznamnějším střediskem sjezdového lyžování na Kraslicku i v rámci celého Sokolovska, ale také nejzápadnější obcí napojenou na páteřní Krušnohorskou lyžařskou magistrálu a nabízející několik dalších okruhů pro běžkaře ve svém bezprostředním okolí. Nabídku lyžařských běžeckých tras navíc rozšiřuje návaznost na sousední německé trasy, především známou hřebenovku „Kammloipe“.

Nejblíže z centra obce lze na běžkách vyjet na „Bublavský okruh“ který začíná nedaleko místního obecního úřadu a vede v nenáročném terénu a délce zhruba 4 km po pastvinách na západ od obce. Na hranici na stopu přímo navazuje německý okruh „Sonnenloipe“. Především bruslařům je určen okruh okolo vrchu Tisovec jižně od rozhledny Bleiberg na Olověném vrchu. Nástup na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu naleznete severovýchodně od centra Bublavy - „U vysílače“. Magistrála Vám nabízí jedinečnou možnost dostat se na běžkách až do obcí Centrálního Krušnohoří (Pernink, Boží Dar), popřípadě si v kombinaci s německou trasou„Kammloipe“ udělat příjemný přeshraniční výlet Krušnohořím.

Bublava poskytuje svým návštěvníkům veškeré zázemí od parkování přes občerstvení po ubytování i další možnosti sportovní vyžití.

 

Přehled lyžařských běžeckých tras v okolí Bublavy naleznete zde

 

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz