přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Aktivity > Zimní hory > Běžecké lyžování > Běžecké trasy v okolí Přebuzi

Běžecké trasy v okolí Přebuzi

 
Rolava, Jelení, Krušnohorská lyžařská magistrála

Rolava, Jelení, Krušnohorská lyžařská magistrála

Kategorie: Běžecké lyžování region: Krušné hory  | Město: Přebuz

 

Okolí městečka Přebuz vyniká nedotčenou přírodou a je pravým rájem těch, kteří v běžkování hledají nejen příjemnou fyzickou aktivitu, ale i ticho hlubokého lesa či otevřené horské pláně v ústraní davů, šněrujících známější hřebenové trasy. 

Díky nadšení několika místních majitelů čtyřkolek jsou během posledních několika sezón pravidelně upravovány stopy ve směru na Kraslický Špičák a dále na Novou ves u Stříbrné i do údolí Rolavy k oblíbeným trasám u bývalé osady Chaloupky. Krušnohorská lyžařská magistrála prochází severně od Přebuzi přes bývalou osadu Rolava, odkud mají běžkaři hned možnost volby mezi řadou okruhů, ať už ve směru na Ostružník a dále Bublavu, do Jelení a na Chaloupky či k nejvýše položené vodní nádrži v Krušných horách – Carlsfeld.

Přebuz nabízí svým návštěvníkům možnost parkování, občerstvení i ubytování, a to v bezprostřední blízkosti městského úřadu. Přímo za tamní hospůdkou začínají běžecké stopy, po kterých se dostanete buď do údolí Rolavy a dále na Chaloupky nebo přímo na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu.

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz