přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Aktivity > Cykloturistika > Krušnohorská magistrála

Krušnohorská magistrála

 

Kategorie: Cykloturistika region: Krušné hory

 

Krásnou přírodou mezi lesy a loukami se přes celé Krušné hory vine cyklistická a běžecká Krušnohorská magistrála. Provede vás celým pohořím z úplného západu republiky z Chebu, až na severočeský Sněžník u Děčína, kde navazuje na Labskou trasu. Po celé délce je vedena po silnicích, takže je vhodná nejen pro pěší, ale zejména pro cykloturistiku. V zimě je pak vyhrazená pro běžecké lyžování.

Trasa začíná u vodní nádrže Skalka v Chebu a přes známé Františkovy Lázně a Kraslice vás postupně přivede do Krušných hor s nejvyšším vrcholem Klínovec (1 244m).

Celková délka trasy je 242 km a v celém jejím průběhu se na ní napojuje řada stezek a značených turistických cest pro pěší, cyklisty i milovníky bílé stopy. Kromě malebné přírody vám magistrála nabídne mnoho přírodních a technických zajímavostí, jako jsou např. Vlčí jámy nebo Blatenský příkop a známé i méně prozkoumané horské obce a městečka s muzei a místními památkami. K zastavení a občerstvení přímo vybízí hospůdky, restaurace a penziony s různými specialitami.

Trasu Krušnohorské magistrály naleznete ZDE

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz