přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Aktivity > Golf > Golfová hřiště > Royal Golf Club Mariánské Lázně

Royal Golf Club Mariánské Lázně

 

Kategorie: Golfová hřiště region: Marianské Lázně a okolí  | Město: Mariánské Lázně

 

Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť. Vzniklo roku 1905 a je tudíž nejstarším hřištěm na našem území. Hřiště bylo založeno a slavnostně otevřeno 21. 8. 1905 anglickým králem Edwardem VII. Po přestřižení inaugurační pásky se král podepsal zlatým perem do pamětní knihy a zároveň se stal prvním zakládajícím členem klubu. Golf klub Mariánské Lázně je jediný ve Střední Evropě, který se může pochlubit tak významnou minulostí. Nesporným vyvrcholením historie klubu je získání práva užívat titul „Královský golfový klub“ (Royal Golf Club) velkorysým rozhodnutím britské královny Alžběty II. v roce 2003.

Hřiště je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která není rušena žádnou zástavbou. Greeny jsou ve srovnání s nově budovanými hřišti velmi malé, ale dobře chráněné bunkery. Hřiště je z větší části rovinaté. Na první pohled se může zdát snadné, při hře se však objeví řada nástrah, vyžadujících přesnou technickou hru.

Na mistrovské hřiště navazuje veřejné 9jamkové Chip&Putt hřiště, které je přístupné veřejnosti i bez zelené karty. Dále je k dispozici driving range, klubovna s patřičným zázemím, restaurace, půjčovna vybavení, pro-shop, služby trenéra apod.

This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.
 
 

Počet jamek

18

PAR

72

Délka muž

6.062 m

Délka žena

5.839 m

MAX handicap muž

54

MAX handicap žena

54

Terén

Členitý

Fee

od 1.450,- Kč

 

Sezóna

květen - říjen

 

Provozní doba

8:00 - 20:00

 

Kontaktní údaje

Telefon: +420 354 624 300, +420 723 474 719

E-mail: office@golfml.cz

Web: www.golfml.cz

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz