přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Aktivity > Zimní hory > Sjezdové lyžování > Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec

 

Kategorie: Sjezdové lyžování region: Krušné hory  | Město: Boží Dar

 

Skiareál Klínovec je největší lyžařsky propojený areál v České republice. Nachází se pouze 140 km od Prahy, 110 km od Plzně a 30 km od Karlových Varů.

Skiareál nabízí 31,5 km sjezdových tratí na Klínovci, Neklidu a v Božím Daru na jeden skipas, z toho je 21,2 km zasněžováno technickým sněhem. Celková plocha tratí se zvětšila na 737 tis. m2. Celý lyžařský komplex obsahuje pět lanových drah, z toho dvě s oranžovou krycí bublinou. Z vrcholu Klínovce vede propojovací sjezdovka ke spodní stanici lanové dráhy na Neklidu a z Neklidu ke spodní stanici lanové dráhy Prima Express.

Kdo si koupí skipas minimálně na jeden a půl dne, toho díky spolupráci s německým Fichtelbergem čeká dokonce 47 km tratí. Po InterSkiregionu Klínovec–Fichtelberg přepraví lyžaře skibus zdarma (cca 10 min.). InterSkiregion obsluhuje sedm lanových drah, z toho tři s krycí bublinou a jedna kabinová lanová dráha.

Ve Skiareálu Klínovec najdete kompletní zázemí špičkového lyžařského střediska. Samozřejmostí jsou uměle zasněžované sjezdovky a jejich denní úprava. Lanovky jsou kryty pro Skiareál Klínovec typickou oranžovou bublinou, která Vám poskytne nadstandardní komfort. Nejdelší ze sedačkových lanovek obsluhuje sjezdovku do Jáchymova, která s délkou 2950 metrů a šířkou 50 – 100 metrů patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v České republice.

Pro vyznavače freestylu je připraven modernizovaný COOL FUN park s celou řadou překážek a skoků i se zábavnými prvky a chill zónou. Legendární snowpark Neklid nabízí široké vyžití v podobě skoků a překážek. Milovníci freeridu mají při vhodných podmínkách možnost využít 2 km neupravovaných sjezdových tratí s přírodním sněhem. K dispozici jsou půjčovny lyžařského vybavení a certifikovaní instruktoři v lyžařských školách.

Během lyžování i po něm si můžete vybrat z několika restaurací, rychlých občerstvení, ski barů a apres-ski stanů, kde jsou pro Vás denně připravována čerstvá jídla a nápoje všeho druhu. Pro běžkaře je udržováno 50 km běžeckých tratí včetně populární lyžařské magistrály vedoucí na Horní Halži.

 

 

Na Klínovec z Prahy

 

Na Klínovec z Plzně

 

Sezóna

Dle sněhových podmínek, obvykle však prosinec - duben.

 

Provozní doba

Denní lyžování

Pokladny 1-4 8:30 - 16:00
Lanové dráhy a vleky 9:00 - 16:00

Denní lyžování od 1.3.

Pokladny 1-4 8:00 - 16:00
Lanové dráhy a vleky 8:30 - 16:00

Večerní Lyžování

Pokladna 4b 16:00 - 21:00
Vlek F 16:00 - 21:00

Prosíme, ověřte si zda-li je večerní lyžování pro konkrétní den v provozu na hlavní stránce webu SKIAREÁLU KLÍNOVEC. Vyhnete se tak zbytečné cestě.

 

Vstupné

Aktuální ceník naleznete ZDE.

 

 

Kontaktní údaje

Adresa: Loučná pod Klínovcem 322

PSČ: 43191

Telefon: +420 415 240 240

E-mail: info@klinovec.cz

Web: klinovec.cz

Facebook: www.facebook.com/klinovec/

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz