přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Aktivity > Zimní hory > Sjezdové lyžování > Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec

 

Kategorie: Sjezdové lyžování region: Krušné hory  | Město: Boží Dar

 

Skiareál Klínovec je největší lyžařský areál v Krušných horách a patří k největším lyžařským areálům v České republice. Nachází se pouze 120 km od Prahy, 100 km od Plzně a 15 km od Karlových Varů. Ve Skiareálu Klínovec najdete kompletní zázemí špičkového lyžařského střediska. Samozřejmostí jsou uměle zasněžované sjezdovky a jejich denní úprava. Zasněžovací systém byl na sezonu 2015/2016 posílen o dalších 10 %. Technický sníh nyní vyrábí 147 sněžných děl.

Můžete si zalyžovat celkem na 18 km sjezdovek a využít 4 lanovek, 5 vleků a 4 lyžařských pásů. Nové lanovky jsou kryty pro Skiareál Klínovec typickou oranžovou bublinou, která Vám poskytne nadstandardní komfort při cestě za Vašimi lyžařskými dobrodružstvími. Nejdelší ze sedačkových lanovek obsluhuje novou sjezdovku do Jáchymova, která s délkou 2950 metrů a šířkou 50 – 100 metrů patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v České republice.

Pro vyznavače freestylu je připraven Cool Funpark s celou řadou překážek a skoků. Milovníci freeridu mají při vhodných podmínkách možnost využít 2 km neupravovaných sjezdových tratí s přírodním sněhem. K dispozici jsou půjčovny lyžařského vybavení a certifikovaní instruktoři v lyžařských školách.

Vícedenní skipasy jsou platné i pro sousední lyžařský areál Fichtelberg v Německu. V rámci Interskiregionu Fichtelberg – Klínovec můžete využít celkem 33 km sjezdovek, 1 kabinovou lanovku, 6 sedačkových lanovek a 10 vleků. Spojení mezi areály zajišťuje skibus, který je pro držitele skipasů zdarma. Od letošní sezóny je možné si zakoupit skipasy i online na stránkách www.klinovec.cz.

Během lyžování i po něm si můžete vybrat z několika restaurací, rychlých občerstvení, ski barů a apres-ski stanů, kde jsou pro Vás denně připravována čerstvá jídla a nápoje všeho druhu. Pro běžkaře je udržováno 50 km běžeckých tratí včetně populární lyžařské magistrály vedoucí na Horní Halži.

Na Klínovec z Prahy

 

Na Klínovec z Plzně

 

Sezóna

Dle sněhových podmínek, obvykle však prosinec - duben.

 

Provozní doba

Denní lyžování

Pokladny 1-4 8:30 - 16:00
Lanové dráhy a vleky 9:00 - 16:00

Denní lyžování od 1.3.

Pokladny 1-4 8:00 - 16:00
Lanové dráhy a vleky 8:30 - 16:00

Večerní Lyžování

Pokladna 4b 16:00 - 21:00
Vlek F 16:00 - 21:00

Prosíme, ověřte si zda-li je večerní lyžování pro konkrétní den v provozu na hlavní stránce webu SKIAREÁLU KLÍNOVEC. Vyhnete se tak zbytečné cestě.

 

Vstupné

Aktuální ceník naleznete ZDE.

 

 

Kontaktní údaje

Adresa: Loučná pod Klínovcem 322

PSČ: 43191

Telefon: +420 415 240 240

E-mail: info@klinovec.cz

Web: zima.klinovec.cz

Facebook: www.facebook.com/klinovec/

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz