přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Aktivity > Zimní hory > Sjezdové lyžování > Skiareál Plešivec

Skiareál Plešivec

 

Kategorie: Sjezdové lyžování region: Krušné hory  | Město: Abertamy

 

Areál mezi obcemi Pstruží a Abertamy disponuje třemi čtyřsedačkovými lanovkami s vysokou přepravní kapacitou - každá přepraví až 2 400 osob za hodinu, dále je zde osm sjezdovek o celkové délce až 12 kilometrů.

Skiareál Plešivec je zde pro jakéhokoliv návštěvníka, ať pro úplného začátečníka nebo zdatného lyžaře. Každý si zde najde to, co hledá a to, co od lyžování očekává.

Kromě velkého výběru přehledných a širokých sjezdovek zde naleznete veškerý servis od půjčoven lyžařského a snowboardového vybavení, ski servis, test centrum světových značek Atomic a Salomon, lyžařskou školu po občerstvení a ubytování. 

Areál je celý plně a profesionálně zasněžován a osvětlen. Veškeré sjezdovky jsou přehledné a dostatečné široké a každý lyžař má přehled o okolním dění. 

V areálu se nachází dětský park s profesionálním vybavením, kde se mohou děti nejen učit pod vedením zkušených instruktorů, ale také mohou využít na čtyři desítky atrakcí, ke kterým patři kolotoč, umělý tunel ve tvaru velké houby, mnoho zvířat, několikametrový had sloužící k nácviku oblouků a další atrakce na kterých se děti nebudou nudit. Velice užitečnou pomůckou jsou umělé schody, díky kterým se i nejmenší naučí stoupat po vrstevnicích tak, aby jim neujížděly lyže. K tomu by se děti při lyžování neunavily, slouží pojízdné pásy o délkách 30, 40 a 80 metrů. Díky nim se svezou i nejmenší děti, které samy nezvládnou jízdu na vleku.

Přímo na vrcholu Plešivce se nachází rozhledna, restaurace a hotel stejného jména. Ve Pstruží je Apresski bar U Dostyho, restaurace Fabrika Art v hotelu Zelené Údolí a bistro Stodola. U dětského centra pak bistro Chalupa a přímo na jednom ze svahů velice oblíbený Skibar. 

K areálu patří i parkoviště, která jsou zcela zdarma. Jedno se nachází u nástupní stanice ve Pstruží a druhé je u bistra Chalupa v blízkosti dětského centra.

 

Sezóna

ZIMNÍ SEZONA 2016/2017    Dle sněhových podmínek

 

Provozní doba

Denně od 09:00 do 16:00 hodin

Večerní lyžování: středa, pátek, sobota. Aktuální informace zde.   

 

Vstupné

AKTUÁLNÍ CENÍK 2016/2017     

 

Kontaktní údaje

Adresa: Pstruží 71

PSČ: 36501

Telefon: +420 601 563 536

E-mail: info@skiarealplesivec.com

Web: www.skiarealplesivec.com

Facebook: www.facebook.com/skiarealplesivec

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz