přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Anenská pouť

Anenská pouť

29.07.2017

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

To nejlepší od krušnohorských řemeslníků a výrobců na Svatoanenské pouti

Na Božím Daru se pošesté v sobotu 29. července uskuteční tradiční Anenská pouť. Návštěvníci se mohou těšit na více než čtyři desítky řemeslníků a umělců a jejich originální výrobky z celých Krušných hor.

V doprovodném programu nebudou chybět oblíbené Al Rašídovy historické kolotoče na ruční pohon. Povozí, pohoupají a pobaví malé i velké děti. Návštěvníci mohou tvořit v mnoha uměleckých dílničkách, bavit se při divadélku pod širým nebem a vychutnat si místní speciality, krušnohorské produkty i další rozličné dobroty.

Na otázku proč vyrazit na Anenskou pouť odpovídá Karolína Pomplová za kulturní komisi Města Boží Dar: „ Krušné hory lákají nejen svou čistou a krásnou přírodou. Po staletí zde žili pracovití a šikovní lidé, kteří žili a tvořili v nelehkých podmínkách. V našem muzeu uvidíte exponáty, které to dokazují, jako jsou nádherné krajky, vyřezávané betlémy, první lyže a další exponáty. Současní umělci a řemeslníci mají na koho navazovat a my vám to nejlepší chceme představit právě na Anenské pouti. Naším krédem je podpora krušnohorských tvořivých výrobců. Na pouti tak nakoupíte originální výrobky většinou přímo od výrobce a ke každé koupi můžete přímo na místě vyslechnout příběh jak produktu, tak i samotného řemeslníka. Lidé k nám přijíždějí nejen nakoupit, ale také užít si pohodový den s rodinou a přáteli. Z náměstí, kde se pouť koná, nikdo nespěchá a mnozí tam stráví i celý den. Pak se hosté po celý rok vracejí na výlety do historických štol, na Ježíškovu cestu, Božídarské rašeliniště nebo za letními a zimními sporty. Jsem ráda, že Město Boží Dar podporuje veškeré kulturní aktivity, které přinášejí poučení, zábavu a potěšení pro malé i velké.“

Těšíme se na shledanou na Božím Daru v sobotu 29. července od 10 do 17 hodin.

https://www.facebook.com/events/1664842143819031/

 

Kontakt:

Infocentrum Boží Dar (tel.: 359 571 007; mobil: 603 539 020; email: info@bozidar.cz

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz