přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Botanická zahrada v Bečově chystá rozárium

Botanická zahrada v Bečově chystá rozárium

23.03.2021

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

Bečovská botanická zahrada je unikátní nejen v regionu, ale v celé republice. Kromě odpočinku ve stínu vzácných dřevin a květin nabízí také aktivní vyžití pro celou rodinu včetně skalní bioferraty pro začátečníky i zkušené lezce. Zahrada slouží také jako vzdělávací centrum například pro vzdělávací školní výlety.

Areál přišel kvůli pandemii covid-19 v roce 2020 o zdroj příjmů, který pramení z návštěvníků ale přesto funguje dál a pouští se do velkých plánů. V loňském roce zprovoznila zahrada učebnu pro padesát lidí a letos potěší především milovníky růží. "Chystáme výstavbu venkovního rozária s altánem, kde chceme zájemcům nabídnout takzvaný glamping (spojení kempování a luxusu). Chceme jít i cestou zážitkových pobytů. Už minulý týden jsme přivezli 1000 růží, které pocházejí z jižních Čech od pana Šípa. Chtěli jsme mimo jiné totiž i kolekci růží, které původně v Bečově rostly, a věděli jsme, že je právě pan Šíp vlastní," zdůrazňuje Šindelář s tím, že jen tato investice bude stát 250 tisíc korun.

Rozárium se bude nacházet v části u bývalých sádek. Právě ve zdejší části botanické zahrady chtějí pokračovat ve zvelebování, které začalo už v loňském roce. Dříve takzvaná Alpská louka byla v padesátých letech minulého století proměněna na intenzivní rybochovné zařízení – sádky. Šindelář je rušit nechce, naopak je chce využít k vybudování expozice vodních rostlin exotických i domácích. "Už jsme začali s osazováním leknínů," poznamenává provozovatel a dodává: "Stále totiž věříme, že lepší časy se vrátí a že si peníze na provoz zahrady budeme moci opět vydělat."

Zdroj: Sokolovskýdeník.cz

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz