přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Cyklopůjčovny Českých drah v našem kraji se opět otevřely

Cyklopůjčovny Českých drah v našem kraji se opět otevřely

04.04.2017

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

Začátek turistické sezóny je v Karlovarském kraji už sedmým rokem spojený s otevřením půjčoven kol Českých drah. Půjčovny budou otevřené od začátku dubna až do 31. října na Dolním nádraží v Karlových Varech, dále v Chebu, Mariánských a Františkových Lázních, v Sokolově v Aši, o prázdninách v Lokti a po předchozí dohodě i ve stanici Nejdek. Po otevření nové výpravní budovy bude možné si vypůjčit kola také v prostoru Horního nádraží v Karlových Varech. Provoz cyklopůjčoven podporuje Karlovarský kraj.

Cyklopůjčovny provozují České dráhy v našem regionu od roku 2011. K dispozici jsou trekingová nebo horská kola v dámské i pánské verzi, dětské bicykly a elektrokola. Nově se v některých půjčovnách nabízejí koloběžky. Výhodná je i cena výpůjčného. Poskytují se slevy pro držitele In Karty ČD a jízdenek EgroNet.

Cestující opět můžou vrátit kolo jinde, než si ho půjčili. Na vybraných tratích lze přepravovat vypůjčené kolo zdarma, cyklovýlet je možné kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci.

Novinkou letošní sezóny jsou cyklovlaky. Pojedou v období od 1. července do 3. září pod názvem CYKLO OHŘE mezi železničními stanicemi Cheb a Karlovy Vary. Budou to spěšné vlaky, zastaví ve stanicích a zastávkách v okolí Cyklostezky Ohře. Spěšný vlak Sp 1671 vyjede z Chebu v 8:00, vlak Sp 1670 pak z Karlových Varů v 9:15. V soupravě bude možné přepravit až 40 kol.

Tratě s bezplatnou přepravou vypůjčených kol:
• trať 140 v úseku Cheb – Klášterec nad Ohří
• trať 141 v úseku Karlovy Vary – Merklín
• trať 142 v úseku Karlovy Vary dol. n. – Potůčky
• trať 144 v úseku Loket předměstí – Nová Role
• trať 146 v úseku Cheb – Luby u Chebu
• trať 147 v úseku Cheb – Františkovy Lázně – Plesná
• trať 148 v úseku Cheb – Hranice v Čechách
• trať 170 v úseku Cheb – Planá u Mariánských Lázní
• trať 179 v úseku Cheb – Pomezí nad Ohří
• trať 130 v úseku Klášterec nad Ohří – Kadaň-Prunéřov
• trať 132 v úseku Kadaň-Prunéřov – Kadaň předměstí

Ceník půjčovného najdete na stránkách Českých drah.V Karlovarském kraji České dráhy zaznamenaly vloni 709 výpůjček. Největší zájem je trvale v lázeňských městech, stejně jako v předchozích letech. Nejvíce kol, celkem 327 se půjčilo na karlovarském Dolním nádraží.

Další info o možnostech cyklistiky v Karlovarském kraji se dozvíte ZDE

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz