přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Czech-American TV začala spolupracovat s uměleckoprůmyslovou školou v Karlových Varech

Czech-American TV začala spolupracovat s uměleckoprůmyslovou školou v Karlových Varech

10.02.2021

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

CATV USA vysílá na území Spojených států amerických jedinečný vzdělávací pořad o českých a moravských regionech a jejich kulturním dědictví již od roku 2003. Toto veřejné a nekomerční vysílání sleduje pravidelně každý týden na kabelové televizi více než 2,5 milionu domácností v šedesáti amerických městech. A díky internetovému streamu a vysílání v anglickém jazyce oslovuje další desítky tisíc diváků z různých koutů světa.

Za 18 let své existence si Czech-American TV (CATV USA) ve školské sféře získala nemalé množství partnerů. Na počátku letošního roku se nově podařilo navázat spolupráci i se Střední uměleckoprůmyslovou školou keramickou a sklářskou v Karlových Varech (SUPŠKV).

„Naše škola bude spolupracovat převážně v oblasti multimédií. Studenti se budou učit v praxi filmovat a editovat video. Jsem ráda, že se všichni můžeme podílet na tomto zajímavém mezinárodním projektu“, okomentovala nově vzniklé partnerství ředitelka školy, Markéta Šlechtová.

Cílem televizní stanice je rozšíření povědomí o České republice, jejích regionech, památkách a kultuře.

Vysílání má formu videodokumentů, které jsou doprovázeny anglickým výkladem. Kromě reportáží o zajímavých místech se věnují také českým tradicím, folklóru nebo vaření typických českých pokrmů.

„Pořad je u amerických diváků stále více oblíbený. Na redakční mail nám pravidelně chodí skvělé ohlasy, většinou přímo s vazbou na odvysílaný pořad. Někteří nám své nadšení sdělují přímo po telefonu. Obzvláště emotivní jsou pak reakce u Američanů, kteří mají české kořeny, ač mnohdy velmi vzdáleně. Dotazují se na podrobnější informace k odvysílaným pořadům i proto, že mnozí z nich rovněž plánují návštěvu České republiky a prezentovaných regionů“, hodnotí pozitivní reakce diváků John Honner, ředitel Czech-American TV.

Dnes se o produkci televizních pořadů stará více než čtyřicetičlenný tým dobrovolníků z řad mediálních profesionálů, studentů i pedagogů z USA i ČR. „K osvětě České republiky přispívá naše organizace ale i prostřednictvím dalších aktivit, jako je například projekt hledání českých předků a jejich kořenů ve spolupráci nebo propagace receptů tradiční české kuchyně ve spolupráci se ZČU v Plzni“, uvádí některé ze současných neziskových projektů CATV John Honner.

Vysílání vznikají především za pomoci krajských úřadů, které vítají příležitost zviditelnit své regiony v zahraničí. Tuto formu zahraniční propagace, a především pak dlouholetou spolupráci s CATV USA, ocenili hlavní krajští představitelé v Plzeňském, Moravskoslezském nebo i Královéhradeckém kraji.  Dále pak CATV USA ocenily například města Kutná Hora, Brno, Zlín nebo Mikroregion Slovácko. Za dobu své existence získala CATV celou řadu ocenění nejen v USA, ale i v České republice.

Mezi dlouhodobé a významné partnery patří i kraj Karlovarský, který v roce 2018 udělil Czech-American TV ocenění za aktivní spolupráci a propagaci kraje v zahraničí.
Práci CATV ocenil též ředitel destinační agentury Živý kraj Petr Židlický. „Vážíme si naší dlouholeté spolupráce s Czech-American TV na zahraniční propagaci památek a přírodních unikátů kraje. Také jsme rádi, že jsme mohli zprostředkovat spolupráci s SUPŠKV, díky které budeme moci tyto aktivity dále rozvíjet.“

CATV USA dále úzce spolupracuje také se studenty ZČU v Plzni, ČVUT v Praze, Univerzity v Hradci Králové, SLU v Opavě, Gymnázia a jazykové školy s právem státní zkoušky ve Zlíně a umělecké průmyslové školy v Uherském Hradišti.

Na webových stránkách www.catvusa.com najdete seznam všech partnerů a informace o televizním vysílání a dalších projektech Czech-American TV.

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz