přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Filmaři si prohlédli kraj v rámci Location Tour

Filmaři si prohlédli kraj v rámci Location Tour

30.09.2016

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

V uplynulém týdnu, konkrétně ve dnech 22. a 23. září měli čeští filmaři ojedinělou možnost seznámit se s místy, která ještě neviděli, a zaposlouchat se do příběhů, které jsou s těmito místy spjaté. Czech Film Commission ve spolupráci s filmovými kancelářemi Karlovarského a Ústeckého kraje si pro ně přichystala inspirativní výpravu, v rámci které jim filmové kanceláře nabídly to nejlepší z obou krajů s důrazem na protiklady: panenskou přírodu a měsíční planiny hnědouhelných dolů, hrady a zámky, lidovou a industriální architekturu, okouzlující krajinu vyhaslých sopek i rozpadající se brownfieldy.

Location tour byla určena pro všechny filmaře od producentů, produkčních a lokačních manažerů po režiséry, scénáristy a filmové architekty. Lokace byly speciálně vybrané nejen s ohledem na vizuální originalitu, ale i na příběhy a legendy. Mohou tedy posloužit jako inspirace nejen pro produkční složky, ale i pro tvůrce.

V Karlovarském kraji filmaři navštívili například areál zámku ve Valči, kostel ve Skocích, abertamskou vilu Zenker nebo areál jáchymovského dolu Svornost a Štoly č. 1. Není žádným tajemstvím, že filmaři velmi často vyhledávají objekty v ne zrovna ideálním stavu, proto byla do obhlídek zařazena i místa bývalé rukavičkárny v Abertamech, objekty v Kyselce nebo důl Rolava a Otův důl na Přebuzi. V Ostrově se pak měli možnost seznámit s klášterním areálem i zámeckým parkem. Naprostý úžas v nich však vzbudil ostrovský Dům kultury a přilehlé okolí. Zachovanými interiéry byli doslova nadšeni a nechtěli uvěřit tomu, že tyto prostory pro své natáčení ještě nikdo nevyužil. Location Tour v Karlovarském kraji skončila v pozdních večerních hodinách na Božím Daru, odkud se účastníci druhý den ráno přesunuli do Ústeckého kraje, kde pokračovali v obhlídkách.

Dle dosavadních ohlasů měla Location Tour velký úspěch a filmaři načerpali inspiraci pro své další projekty. Věříme, že alespoň část si pro jejich realizaci vybere některá z prezentovaných míst nebo dalších lokací z regionu.

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz