přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Hotely a penziony v Karlovarském kraji letos zaplnili Češi

Hotely a penziony v Karlovarském kraji letos zaplnili Češi

19.11.2020

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

Přes nepříznivou situaci se Karlovarský kraj může za období letošní hlavní sezony pochlubit největším nárůstem domácích návštěvníků v hromadných ubytovacích zařízeních v České republice.

Kraj navštívilo v hlavní sezoně (červenec - září) 273 507 domácích návštěvníků, což je oproti stejnému období loňského roku, kdy kraj navštívilo 168 730 domácích návštěvníků, nárůst o 62%. Přesto v důsledku opatření proti šíření koronaviru zaznamenal cestovní ruch v Karlovarském kraji stejně jako ve zbytku České republiky výrazný propad tržeb u všech poskytovatelů služeb. Hlavním důvodem je úbytek zahraničních návštěvníků.

Do zvýšeného zájmu tuzemských návštěvníků o Karlovarský kraj se promítly nejen státní lázeňské vouchery, ale také speciální marketingové kampaně lázeňských měst, které byly zastřešeny kampaní Destinační agentury pro Karlovarský kraj - Dovolená na západě. Návštěvníky přilákalo i bezplatné vstupné do kulturních organizací zřizovaných krajem a sleva na předplacenou turistickou kartu KV Region Card. Na mnohé památky díky tomu v letošní sezoně zavítalo rekordní množství návštěvníků.

Destinační agentura pro Karlovarský kraj pokračuje ve svých marketingových aktivitách. S nadcházející sezónou jsou tyto zaměřeny především na zimní aktivity, nicméně i nadále je jednou z hlavních komunikačních linek lázeňství, relax a prevence. Karlovarský kraj toto podpořil vyhlášením programu na podporu ubytování v regionu, pro který vyčlenil částku 3 000 000 Kč a navázal tak na aktivity státu nebo města Karlovy Vary, které dlouhodobě nabízí vlastní vouchery na ubytování.

 

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz