přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Karlovarský kraj se prezentoval doma i v zahraničí

Karlovarský kraj se prezentoval doma i v zahraničí

12.05.2017

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

V letošním roce se Karlovarský kraj prezentoval již na deseti veletrzích cestovního ruchu, a to nejen v zahraničí, ale i u nás. Zástupci oddělení cestovního ruchu Karlovarského kraje, později pracovníci destinační agentury pro Karlovarský kraj, oslovili návštěvníky veletrhů v Nizozemsku, Německu, Slovensku, Rusku, Izraeli, Ázerbájdžánu a také tradičně v Praze. Největší zájem byl tradičně o informace o lázeňství, nicméně výrazně vzrostla poptávka po volnočasových aktivitách a dovolených pro rodiny s dětmi.

První zastávkou Karlovarského kraje byl největší veletrh cestovního ruchu v nizozemském Utrechtu, kde byl ze strany návštěvníků největší zájem o outdoorové aktivity, zejména o cyklotrasy, horskou turistiku, přírodní atraktivity a památky. Nizozemsko je pro náš region trhem, kde se dostáváme do podvědomí především díky nabídce volnočasových aktivit spojených s aktivním odpočinkem.

PV měsíci únoru se pak Karlovarský kraj již tradičně zúčastnil veletrhů v Německu. V Mnichově proběhl největší bavorský veletrh pro cestování, rekreaci a volný čas. Na veletrhu v Norimberku spolupracoval Živý kraj při prezentaci s městem Cheb a Metropolitním regionem Norimberk. Byla zde realizována společná expozice s dalšími subjekty z Karlovarského kraje – Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Mariánské Lázně, Loket, Aš, Ostrov a další. Německé veletrhy uzavřel největší a nejprestižnější veletrh cestovního ruchu v Evropě, mezinárodní veletrh ITB v Berlíně.

S prezentací našeho regionu jsme zavítali také k sousedům na Slovensko, kde se v Bratislavě Karlovarský kraj představil jako atraktivní turistická destinace, která nabízí jak aktivní trávení volného času, tak možnost návštěvy rodin s dětmi, seniorů a také možnost využití exkluzivní lázeňské péče a široké nabídky wellness pobytů.

Na veletrhu Holiday World v Praze se Karlovarský kraj poprvé plně prezentoval pod hlavičkou spolku Živý kraj – destinační agentura pro Karlovarský kraj. Prezentace probíhala v rámci vlastní expozice o rozloze 80m² a Živý kraj zde představil svou nabídku společně s deseti spoluvystavovateli - Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi, Jáchymovem, Chebem, projektem Kam po Sokolovsku, Aší, Loktem, Ostrovem, Božím Darem a nechyběla samozřejmě ani karlovarská Becherovka. V rámci expozice probíhala také prezentace Regionálních potravin Karlovarského kraje prostřednictvím vzorků a prospektů. Destinační agentura navázala užší spolupráci s organizací RUNCZECH, proto byl součástí expozice také běžecký pás a probíhala propagace karlovarského ½ Maratonu, což mimo jiné souviselo také s letošním mottem města „Karlovy Vary v pohybu“. Město Jáchymov nabídlo možnost ražby vlastního Jáchymovského tolaru na speciální raznici mincí. Muzeum Becherovky prezentaci doplnilo ochutnávkou tradiční bylinného likéru a město Aš návštěvníkům představilo regionální cider Rossbach.

Druhým tuzemským veletrhem, kde se Karlovarský prezentoval, byl veletrh For Bikes v Praze. Jedná se o jediný jarní veletrh cyklistiky, který přináší nové trendy pro jízdu na kole, ale i nová cykloturistická centra. Na tomto veletrhu byl kromě klasické nabídky více jak 2000km značených cyklotras představen také Trail Park Klínovec, který přilákal velkou pozornost většiny návštěvníků.

Také v měsících březnu a dubnu pokračoval Karlovarský kraj ve své prezentaci, tentokrát v Moskvě, kde byla tradičně největší poptávka po lázeňských pobytech, nově však také s poptávkou těchto pobytů pro celé rodiny s dětmi. Nejinak tomu bylo i na veletrhu v Ázerbajdžánském Baku. Velice úspěšný byl veletrh v Izraeli, v Tel Avivu, kde byla mimo jiné představena nově zaváděná letecká linka Karlovy Vary – Tel Aviv. Velikou výhodou byla účast zástupce společnosti, která realizaci této linky iniciovala a také ji zajišťuje. Ten poskytoval veškeré informace k lince a také atraktivitám regionu v hebrejštině, což bylo ze strany zájemců z cestovních kanceláří a touroperátorů vřele vítáno. Překvapením pak byl jejich zájem nejen o léčení, ale také o možnosti dovolených pro rodiny s dětmi, cykloturistiku a dokonce zimní sporty.

Chtěli bychom touto cestou také poděkovat všem subjektům z oblasti cestovního ruchu, které využily možnosti bezplatného prospektového servisu na daných veletrzích, a poskytly tak návštěvníkům aktuální nabídku lázeňských a wellness pobytů a další informace k k turistické nabídce a letošním akcím v Karlovarském kraji. 

Realizované veletrhy:

  • Vakantie Utrecht
  • Slovakiatour Bratislava
  • IMTM Tel Aviv
  • Holiday World Praha
  • F.RE.E. Mnichov
  • ITB Berlin
  • MITT Moskva
  • Freizeit Nürnberg
  • AITF Baku
  • For Bikes 2017
 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz