přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Karlovarský kraj se prezentoval na prestižním veletrhu IMTM 2018 v Tel Avivu

Karlovarský kraj se prezentoval na prestižním veletrhu IMTM 2018 v Tel Avivu

14.02.2018

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

Krajská destinační agentura Živý kraj se zúčastnila 24. mezinárodního veletrhu cestovního ruchu v izraelském Tel Avivu, kde prezentovala celou škálu turistických cílů Karlovarského kraje. Veletrh se konal ve dnech 6. – 7.2.2018 a kromě destinační agentury se akce zúčastnili také Bohemia Lázně a.s. Karlovy Vary, Léčebné lázně Mariánské Lázně a.s., Hotel Cristal Palace a San Remo Hotel, a v neposlední řadě Hotel Venus. Celkem na veletrh zavítalo 25 500 návštěvníků a prezentovalo se 50 zemí z celého světa.

Návštěvníci našeho výstavního pultu měli největší zájem o tipy na volnočasové aktivity, kterými by si mohli zpestřit své lázeňské pobyty. Mezi nabízenými výletními místy byly například hrad Loket, hrad a zámek Bečov, klášter v Teplé, rozhledna Diana nebo volnočasový areál Klínovec. Prospektový servis dále využili zejména hoteliéři z Karlových Varů, například hotely Bristol, Prezident, Dvořák a Thermal.

První den veletrhu proběhla také prezentace pro novináře a odbornou veřejnost z řad touroperátorů a zástupců cestovních kanceláří, kde měli vystavovatelé z České republiky možnost představit to nejlepší ze své nabídky. Samozřejmě nechyběla ani prezentace Karlovarského kraje. Součástí programu byla také tombola, do které destinační agentura věnovala dárkové sety bylinného likéru Becherovka s porcelánovými kalíšky. Za poskytnuté dárkové sety tímto ještě jednou děkujeme společnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s.

Turisté z Izraele si Karlovarský kraj v posledních letech velmi oblíbili, což potvrzuje nejen vysoký zájem o charterové lety mezi Karlovými Vary a Tel Avivem, které byly poprvé spuštěny v loňském roce, ale také nárůst počtu přijíždějících izraelských turistů, který dle statistik agentury CzechTourismu vzrostl během prvního pololetí roku 2017 o 37,3%. V rámci celé České republiky má pak Karlovarský kraj jasné prvenství v průměrné době pobytu, která u klientů z Izraele činí 7,88 dne. Mnozí z těch, kteří na veletrhu navštívili výstavní pult Karlovarského kraje již v našem regionu v minulosti pobývali, a to zejména v rámci lázeňských pobytů. Skvělou zprávou je, že se k nám v budoucnu chystají rozhodně ještě vrátit a díky propagaci, kterou destinační agentura Karlovarského kraje realizuje na území státu Izrael lze předpokládat, že počet izraelských turistů dále poroste.

 

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz