přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Kostel sv. Máří Magdalény v Karlových Varech a podzemní krypta s kostnicí

Kostel sv. Máří Magdalény v Karlových Varech a podzemní krypta s kostnicí

27.05.2017

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

V centru lázeňské zóny Karlových Varů, v těsné blízkosti Vřídla, můžete navštívit římskokatolický chrám sv. Máří Magdalény, který patří k nejvýznamnějším českým památkám postavených v duchu vrcholného baroka. Jeho význam podtrhuje i to, že je od roku 2010 zapsán na seznam národních kulturních památek.

Kostel sv. Máří Magdalény byl postaven v roce 1737 na místě bývalého gotického kostela podle návrhu K. I. Dientzenhofera. Vnitřek kostela zdobí převážně mobiliář z 18. století. Můžete tu vidět cenný oltářní obraz, barokní oltářní plastiky, gotické madony atd. K jeho prohlídkám můžete využít třeba bohoslužby, které se tu konají denně.

Jedou z dalších zajímavostí je podzemní krypta původního gotického kostela, v níž jsou uloženy kosterní pozůstatky ze zrušeného hřbitova, který do roku 1784 kostel obklopoval. Kromě malé kostnice si tu můžete prohlédnout další zajímavosti - oltář Božího hrobu z vřídlovce a hrachovce, biblické výjevy Getsemanské zahrady a Kalvárie, ukázku důmyslného založení barokního chrámu, geologickou expozici apod. Exkurze do podzemního prostoru kostela sv. Máří Magdalény jsou možné, více info ZDE.

Více informací naleznete na: www.karlovyvary.cz/cs/kostel-sv-mari-magdaleny

 

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz