přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary se letos poběží už popáté

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary se letos poběží už popáté

12.03.2017

zařazeno v kategorii: Sport | autor: Živý kraj

 

Něco málo přes dva měsíce zbývá do startu pátého ročníku Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary. Kapacita závodu se plní velice rychle. Pro účastníky závodu jsou připraveny 4 tisíce startovních čísel, ale volných míst zbývá už jen zhruba kolem tisícovky.

Karlovarský půlmaraton a další doprovodné akce se plánují na sobotu 20. května. Start z nábřeží Osvobození si kromě půlmaratonců užije i dva a půl tisíce účastníků dm rodinného běhu. Hlavní závod navíc bude letos poprvé vysílat v přímém přenosu Česká televize.

Kromě špičkových půlmaratonců ze zahraničí i České republiky se diváci mohou těšit také na řadu tuzemských celebrit. Karlovými Vary poběží kardiochirurg Jan Pirk, zpěvák kapely Skyline a fitness trenér Jakub Bína alias Jacob a coby vodič účastnic projektu Johnson & Johnson Womens Challenge rodák z nedalekého Sokolova Dalibor Gondík a dále moderátor Leoš Mareš.

Karlovarský kraj i letos ve spolupráci se společností RunCzech vyhlašuje soutěž o ceny „Vyhraj a běž“. Běžci, kteří odpovědí na tři soutěžní otázky, mohou získat 20 registrací na hlavní závod zdarma, každá z nich je  v hodnotě 1 100 korun. Zároveň se soutěží o 20 registrací na dm rodinný běh.

V loňském roce se půlmaratonu zúčastnilo téměř 4 000 lidí ze 44 zemí světa. Kdo ze zahraničních běžeckých hvězd se na startu závodu v Karlových Varech objeví, zůstane ještě chvíli tajemstvím. Na startu však nebude chybět domácí stálice – sokolovská běžkyně Ivana Sekyrová.

Než se do ulic lázeňského města pustí půlmaratonci, šanci dostanou nesoutěžní běžci – dm rodinný běh určený dětem a jejich rodičům, nabízí 2 500 startovních čísel a nenáročnou tříkilometrovou trať. Registrace na dm rodinný běh i na Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary jsou dostupné na adrese agentury RunCzech. Také letos se poběží se zlatou známkou kvality IAAF, která znamená, že se Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary řadí po bok takových měst, jako jsou Berlín, Londýn nebo New York.

Organizátoři z týmu RunCzech v Karlových Varech kromě samotného půlmaratonu pořádají ještě jeden závod – tím je semifinálové kolo Juniorského maratonu. Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky se v Karlových Varech ve Smetanových sadech poběží ve čtvrtek 6. dubna. Neziskový projekt organizátorů RunCzech běžecké ligy má za cíl rozběhat středoškolské studenty po celé České republice.

 

« další aktuality z kategorie Sport

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz