přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Projekt Hřebenová trasa v Krušných horách

Projekt Hřebenová trasa v Krušných horách

12.02.2014

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

„Modrá hřebenovka“ (Blauer Kammweg), historicky nejdelší vyznačená hřebenová turistická trasa u nás již na počátku 20. století propojovala pohraniční hřebeny saských a českých hor od Blankensteinu nad Sálou, přes Krušné hory, Českosaské Švýcarsko, Lužické hory, Jizerské hory, Krkonoše, Broumovsko, Orlické hory až po Praděd v Jeseníkách.

Na tuto tradici navázal právě realizovaný projekt Klubu českých turistů „Modrá hřebenovka“, souběžně v Karlovarském kraji a Ústeckém kraji.

Nová hřebenová trasa „Modré hřebenovky“ propojí atraktivní místa vrcholových partií Smrčin a Krušných hor od Hranic u Aše až po nejvyšší horu Krušných hor Klínovec a dále bude v Ústeckém kraji pokračovat po hřebeni Krušných hor až na Děčínský Sněžník. Okružní výlety budete moci absolvovat také s využitím tzv. propojek mezi „Modrou hřebenovkou“ a Kammweg, která vede souběžně po saské straně Krušných hor.

„Modrá hřebenovka“ bude první mezinárodně certifikovanou trasou pro pěší turisty v České republice a musí splňovat celou řadu přísných kritérií. Tento pilotní projekt bude sloužit jako vzor při realizaci nových tras i při obnově systému značení KČT.

 

 

Soubory ke stažení

 
 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz