přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality

Regionální konference cestovního ruchu 2019

13.12.2019

zařazeno v kategorii: Tourism proffesionals | autor: Živý kraj

 

V zastupitelském sále Krajského úřadu Karlovarského kraje se ve středu 11. 12. 2019 uskutečnil v pořadí již 8. ročník Regionální konference cestovního ruchu, která je každoročně určena všem, kteří pracují a podnikají v cestovním ruchu nebo se v rámci neziskového sektoru v této oblasti angažují.

Program konference byl letos zaměřen převážně na prezentaci činností aktérů cestovního ruchu v Karlovarském kraji. Účastníkům se představily i méně známé aktivity realizované na území regionu, které velkou mírou přispívají ke zlepšení kvality turistické nabídky. Konference se účastnili odborníci
z oblasti cestovního ruchu, mezi kterými byli zástupci měst a obcí, profesionální průvodci, zástupci ubytovatelů, informačních center, památkových objektů a Vyšší odborné školy cestovního ruchu v Karlových Varech.

Všechny hosty přivítal organizátor konference a předseda Destinační agentury pro Karlovarský kraj, Ing. Petr Židlický, který zahájil program prezentací aktivit destinační agentury za rok 2019 a plánů pro rok 2020. Ve své prezentaci uvedl statistiky návštěvnosti kraje, představil realizované kampaně v online prostředí a také hlavní a vedlejší marketingová témata, na která se v příštím roce činnost destinační agentury zaměří. Účastníci byli vyzvání k užší spolupráci a využití služeb, které jim destinační agentura nabízí. Ve druhé prezentaci představila Mgr. Veronika Vodičková, vedoucí Odboru kultury, památkové péče, lázeňství a cestovního ruchu Krajského úřadu, činnost odboru, dotačních titulů pro rok 2020 a aktuální informace o Institutu lázeňství a balneologie. Informace o digitálním marketingu představil účastníkům v rámci své prezentace Ing. Petr Volf, jednatel společnosti Besocial, digitální agentury, která je partnerem Destinační agentury. V další prezentaci představil Mgr. Ondřej Špaček, expert v oblasti cestovního ruchu a regionálního rozvoje, základní principy destinačního managementu
a modely spolupráce v regionech.

Druhý blok přednášek odstartovala Mgr. Monika Havlová, vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy, která představila podrobně projekt IX. Zimní olympiády dětí a mládeže 2020. Následovala prezentace Ivany Vaňkové, která představila zajímavý projekt Skryté příběhy - neobyčejné rodinné výlety s poutavou pátrací hrou. Do projektu se již zapojila některá města jako např. Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a některé památky jako např. hrad Loket či zámek Kynžvart. Předposlední prezentace se ujal Ing. Marek Poledníček, místostarosta města Ostrov, který přiblížil zajímavé turistické cíle a představil novinky a strategii cestovního ruchu pro rok 2020. Regionální konference byla zakončena prezentací nových turistických cílů a marketingového plánu na rok 2020 v Mariánských lázních. Ing. Jana Palacká, vedoucí rozvoje lázeňství a cestovního ruchu a Bc. Barbora Tintěrová, vedoucí pobočky informačního centra, pohovořily také o založení lokální destinační agentury.

Další informace

Lucie Tereková
ŽIVÝ KRAJ – DESTINAČNÍ AGENTURA PRO KARLOVARSKÝ KRAJ, Z.S.
terekova@zivykraj.cz
734 164 020

Prezentace naleznete v přiložených souborech. 

Pořadatel / organizátor

ŽIVÝ KRAJ – DESTINAČNÍ AGENTURA PRO KARLOVARSKÝ KRAJ, Z.S.

Závodní 379/84a

360 06 Karlovy Vary

 

Soubory ke stažení

 
 

« další aktuality z kategorie Tourism proffesionals

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz