přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Relikviář svatého Maura přibližuje v rámci Dnů evropského dědictví mezinárodní výstava v Českém centru v Paříži

Relikviář svatého Maura přibližuje v rámci Dnů evropského dědictví mezinárodní výstava v Českém centru v Paříži

16.09.2020

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

Mezinárodní výstavní projekt „Devět století společné historie“ připravený Národním památkovým ústavem pojednávající o relikviáři svatého Maura a o spojení českého města Bečov nad Teplou a belgického Florennes se od 18. září 2020 představuje v předpremiéře v Českém centru v Paříži v rámci Dnů evropského dědictví. Jde o první prezentaci výstavy, která se v září příštího roku objeví v rodišti relikviáře v belgickém Florennes.

Bilingvní česko-francouzská výstava nabízí návštěvníkům prostřednictvím výstavních panelů a haptického modelu relikviáře seznámení se s poutavou historií vzniku a osudu relikviáře a také blízký kontakt s uměleckým řemeslem přelomu 12. a 13. století. Součástí výstavy je i výtvarná dílna zaměřená na techniky a postupy použité při výzdobě památky. V neděli 20. září program obohatí vystoupení vokálního souboru Flores Myrtae, který se pod vedením Anny Žákové soustředí na interpretaci gregoriánského chorálu a středověkých duchovních písní. Výstava bude v Českém centru v Paříži přístupná od 18. do 20. září 2020.

Více informací v tiskové zprávě.

 

Soubory ke stažení

Tisková zpráva (314 KB, doc)

 
 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz