přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Slavnostní otevření „Stezky spisovatelů“

Slavnostní otevření „Stezky spisovatelů“

23.07.2019

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Živý kraj

 

Stezka spisovatelů, jejíž vznik byl avizován v roce 2017 u příležitosti životního jubilea spisovatele Vladimíra Párala, začíná v Mariánských Lázních nabývat reálných rozměrů

Vznik očekávané „Stezky spisovatelů“ připravuje Infocentrum města Mariánské Lázně za významné spolupráce Městské knihovny a paní architektky Ludmily Míkové. Ke dvěma panelům usazeným v roce 2018 přibyde letos dalších devět. První dva panely jsou věnované  J. W. Goethemu (Goethovo náměstí) a M. Horníčkovi (Buková alej pod hotelem Svoboda). Další panely připomenou pobyty Marka Twaina, Ivana Alexandroviče Gončarovova, Franze Kafky, Maxima Gorkého, Theodora Lessinga, Jaroslava Seiferta, Josefa Dobrovského a Vladimíra Párala.

Panely jsou instalovány po celém městě tak, aby v závěru vznikla trasa, která provede turistu po městě a zároveň mu připomene, jací významní čeští i zahraniční návštěvníci / spisovatelé naše město navštívili. Prostřednictvím vzpomínek, citátů a děl spisovatelů oživíme místa, kde žili, tvořili a odpočívali. Připomeneme místním, kdo zde byl a naše město obdivoval. Ukážeme návštěvníkům, že pečujeme o místa, kde naši slavní hosté bydleli a tvořili, rozšíříme nabídku kulturního vyžití, duševního rozvoje i ponaučení. Ke stezce je rovněž připravována mapa s trasou a webové stránky v jazykových mutacích.

Trasu lze využít také jako výukový okruh pro studenty literatury. Bude k ní totiž existovat literární kvíz, za jehož vyluštění získá účastník odměnu. Jak řekl pan Páral: „Pojímám ji (stezku) nejen jako novou turistickou atrakci, ale také jako prostředek ke vzdělávání. Je to jedinečný způsob, jak vrátit děti k literatuře. Věřím, že se stezka stane jakýmsi základním kamenem pro organizaci literárních sympozií a podobných akcí ve městě. Zároveň bych byl rád, aby připomněla Čechům půvab našeho rodného jazyka a jeho bohatství.“

Slavnostní otevření „Stezky spisovatelů“ se bude konat dne 11. srpna 2019 (neděle) od 14 do 18 hodin na kolonádě v Mariánských Lázních.

Všichni jste srdečně zváni.

 

Soubory ke stažení

Pozvánka (1.46 MB, pdf)

 
 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz