přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Destinace Karlovarský kraj > Karlovarský kraj v kostce

Karlovarský kraj v kostce

 

Kategorie: Destinace Karlovarský kraj

 

Karlovarský kraj leží v nejzápadnější části České republiky na hranici s Německem. Co do velikosti patří k nejmenším českým krajům, co do památek, zážitků a přírodních krás patří však k těm nejkrásnějším a turisty vyhledávaným.

 

Historie

Historický vývoj kraje byl odedávna ovlivňován nejen polohou na rozhraní slovanského a germánského území, ale také geografickou podobou a možnostmi využití místních surovin a zdrojů.

Již od středověku vznikaly v Krušných horách malé osady, v jejichž blízkosti se těžilo stříbro a později další rudy. Na konci 19. století se těžba v okolí Jáchymova dostala do povědomí díky objevení radioaktivního prvku radium Marií Curie-Sklodowskou v místním smolinci. Bohatá naleziště kaolínu dala zase vzniknout významným porcelánkám. Dalšími významnými místními produkty se světovým věhlasem jsou již odedávna sklo ze sklárny Moser či karlovarská Becherovka. Už více než 650 let je také kraj neodmyslitelně spjat s lázeňskou léčbou, která je založena na využívání přírodních zdrojů jako jsou termální i studené minerální prameny, bahna, slatiny a plyny.

Historie

 

Lázeňství a wellness

Proslulost Karlovarského kraje souvisí dodnes s lázeňstvím. Na jeho území se nachází nejen naše nejznámější lázně Karlovy Vary, ale i další významná lázeňská města - Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Lázně Kynžvart a Jáchymov.

Lázeňské resorty a hotely nabízí svým hostům různé wellness pobyty i lázeňské programy založené na tradici vycházející z využívání přírodních léčivých zdrojů. Jejich blahodárné působení je ověřeno mnohasetletou zkušeností a prokázáno moderními vědeckými metodami.

Více o lázeňství a wellness v Karlovarském kraji >>

Lázeňství a wellness

 

Památky

Na území Karlovarského kraje najdete celou řadu významných architektonických památek. K těm nejvýznamnějším patří hrad Bečov s unikátním relikviářem svatého Maura, lázeňské kolonády v Karlových Varech, Mariánských Lázních a Františkových Lázních, hrad Loket, klášter v Teplé, jediná císařská falc v ČR - hrad Cheb a mnoho dalších.

Více o památkách v Karlovarském kraji >>

Památky

 

Přírodní bohatství

Krásná příroda Krušných hor a chráněné krajinné oblasti Slavkovský les vám nabídne neopakovatelné pohledy, které si můžete vychutnat z celé řady rozhleden. Četné přírodní rezervace a chráněná území můžete poznat díky několika desítkám naučných stezek. K nejvyhledávanějším lokalitám patří Přírodní rezervace Soos a Božídarská rašeliniště.

Více o přírodním bohatství v Karlovarském kraji >>

Přírodní bohatství

 

Aktivní dovolená

Četná turistická střediska v Krušných horách a různé sportovní areály po celém kraji vám dávají možnost prožít dovolenou aktivně prakticky po celý rok. K nejnavštěvovanějším zimním střediskům patří díky velkému množství sjezdovek, běžeckých tras a snowparků Boží Dar a nedaleký Klínovec. Po zbytek roku jsou prakticky po celém kraji k dispozici stovky kilometrů turistických tras a cyklostezek. Pro golfisty je připraveno 10 golfových hřišť a několik indoor golfů. Na své si přijdou i milovníci tenisu, vodácké turistiky i horolezectví. Mezi oblíbené adrenalinové aktivity patří paintball, návštěvy lanových center, jízda na motokárách apod. Letní i celoroční koupání umožňují četná koupaliště, bazény a aquaparky.

Více o aktivitách v Karlovarském kraji >>

Aktivní dovolená

 

Mezinárodní filmový festival a další významné akce

Nejvýznamnější událostí v Karlovarském kraji je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který si každoročně nenechá ujít tisíce návštěvníků z celého světa. K dalším oblíbeným akcím patří také Valdštejnské slavnosti v Chebu, Jazzfest, Folklórní festival a další.

Nejvýznamnější akce v Karlovarském kraji >>

Mezinárodní filmový festival a další významné akce

 

Navštivte živý Karlovarský kraj...

Objevujte »
Zažijte »
Naplánujte si svou návštěvu »

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz