přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Lázně a wellness > Lázeňská léčba, indikace

Lázeňská léčba

 

Kategorie: Lázně a wellness

 

Délku lázeňského pobytu lze volit individuálně, ale je nutno zdůraznit, že lázeňská péče přináší příznivý dlouhotrvající efekt zejména pokud je přiměřeně dlouhá, optimálně 3 – 4 týdny. Lázeňská centra v Karlovarském kraji nabízí svým hostům zdravotní programy založené na tradici vycházející z využívání přírodních léčivých zdrojů, na které je Karlovarský kraj neobyčejně bohatý. Jejich blahodárné působení je ověřeno mnohasetletou zkušeností a prokázáno moderními vědeckými metodami.

Lázeňské procedury předepisuje odborný lékař – balneolog, který sestaví pro klienta individuální zdravotní program podle jeho aktuálních zdravotních potřeb. Jen některé z procedur lze zakoupit i bez lékařského předpisu.

Přírodní léčivé zdroje

Přírodní léčivé zdroje na území Karlovarského kraje jsou termální i studené minerální vody, bahna a slatiny, plyny a vhodné klimatické podmínky.

Minerální prameny jsou využívány k přípravě koupelí, k pitné léčbě, inhalacím a slizničním výplachům. Léčivé plyny se používají pro suché plynové koupele a podkožní injekce. Slatina a bahno jsou využívány ve formě zábalů, koupelí apod. K mírnění zdravotních potíží a posílení zdravotní kondice jsou využívány i další rehabilitační a fyzikální metody. Jsou to např. rozmanité druhy individuálních i skupinových pohybových aktivit v tělocvičnách, bazénech včetně terénních kúr v unikátním přírodním terénu. K dispozici je široké spektrum masáží, bohatá škála elektroterapie a magnetoterapie, ultrazvuk, aplikace chladu nebo tepla, vodoléčebné procedury, sauna, akupunktura, oxygenoterapie a další.

Nepostradatelnou součástí soudobé lázeňské péče je i výchova ke zdravému životnímu stylu včetně správných stravovacích a pracovních návyků.

Indikace lázeňské léčby

S ohledem na velkou různorodost přírodních léčivých zdrojů v našem regionu je možné se specializovat v jednotlivých lázeňských městech Karlovarského kraje na léčbu rozdílných nemocí dle jejich indikací.

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz