přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Lázně a wellness > Lázně a wellness v Karlovarském kraji

Lázně a wellness v Karlovarském kraji

 

Kategorie: Lázně a wellness

 

Místem s největší koncentrací lázeňských měst v České republice je západočeská lázeňská oblast, která se rozprostírá většinou na území Karlovarského kraje. Nachází se zde 5 významných lázeňských center: Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Jáchymov a Lázně Kynžvart.

Tradice lázeňství v Karlovarském kraji

Lázeňská léčba tu má dlouhou tradici. První léčebné procedury tu byly provozovány již ve 14. století, kdy zde král Karel IV. nařídil vybudovat první lázně, později nazvané Karlovy Vary. K největšímu rozvoji lázeňství však došlo až v 19. století. Mnoho tehdejších aplikací našlo své uplatnění i v současném moderním lázeňství. Současná úroveň lázeňství je v České republice jedna z nejvyšších na světě vůbec. Vyvinula se na základě dlouholetých zkušeností a vědeckých metod a je aplikována předními odborníky v oblasti lázeňské medicíny, vysoce kvalifikovanými lékaři – balneology a vysoce kvalifikovaným zdravotnickým personálem.

Lázně Karlovarského kraje pomáhají lidem k dosažení plnohodnotné kvality života. Hostům zde slouží specializovaná lázeňská medicína i programy wellness či beauty.

Pobyt v lázních lze doporučit nejen nemocným k léčbě, k urychlení rekonvalescence po prodělané akutní chorobě, ke zmírnění jejich chronických potíží, ale i zdravým, k prevenci nemocí, k posílení odolnosti organizmu vůči stresovým a genetickým zdravotním hrozbám, ke zlepšení tělesné a duševní výkonnosti.

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz