přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Destinace Karlovarský kraj > Města a Obce > Chodov

Chodov

 

region: Sokolov a okolí

 

Pod úpatím Krušných hor, v půli cesty z Karlových Varů do Sokolova, leží město Chodov, jež se počtem obyvatel přesahujícím 14 000 řadí k významným regionálním centrům. První písemná zmínka o Chodovu pochází z listiny českého knížete Jindřicha Břetislava, která je datována do let 1195 – 1197. Touto listinou vzal kníže v ochranu všechny statky cisterciáckého kláštera ve Waldsassenu, kterému v té době Chodov patřil.

Díky průmyslovému rozvoji (hornictví, železnice, strojírenství, porcelán) byl Chodov v roce 1869 prohlášen za městys a roku 1894 jej císař František Josef I. povýšil na město a udělil mu městský znak.

U kostela svatého Vavřince sídlí Turistické informační centrum, v jehož blízkosti najdete sochu svatého Šebestiána a Boží muka. Na náměstí Staroměstské ulice stojí za zhlédnutí replika historické kašny, Mariánský sloup a také kameny zmizelých tzv. stolpersteine, jež zde byly položeny jako první v Karlovarském kraji. V Chodově najdete také další památky, kulturní i sportovní vyžití a turistické cíle.

 
 
 
 
 

Ubytování

 
 

další ubytování »

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz