přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Naplánujte si svou návštěvu > Doprava > Jak se sem dostat

Jak se dostat do Karlovarského kraje

 

Kategorie: Doprava

 

Možností, které můžete využít k dopravě do Karlovarského kraje, je několik. Kromě lodní dopravy můžete využít prakticky všech dalších druhů dopravy.

Letecky

V Karlovarském kraji najdete jak mezinárodní, tak i několik vnitrostátních letišť.

Mezinárodní letiště

V Karlovarském kraji, konkrétně v Karlových Varech najdete jedno mezinárodní letiště. Letiště Karlovy Vary realizuje pravidelné mezinárodní lety mezi Karlovými Vary a pěti ruskými městy (Moskva, Petrohrad, Jekaťerinburg, Samara a Ťumeň) a charterové lety mezi Karlovými Vary a tureckou Antalyí.

Ostatní mezinárodní lety vypravuje a přijímá zpravidla mezinárodní letiště Václav Havla v Praze, odkud se potom do Karlových Varů můžete dopravit pomocí autobusu, který má zastávku přímo před odletovou halou.

Vnitrostátní letiště

Pro vnitrostátní lety může kromě karlovarského letiště sloužit ještě několik dalších vnitrostátních letišť, která se v Karlovarském kraji nachází:

Autobusem

Mezi Českou republikou a ostatními Evropskými metropolemi vládne celkem živá autobusová doprava.

Mezinárodní linky

Přímý spoj do Karlových Varů můžete využít třeba z Německa (Bonn, Düsseldorf, Frankfurt, Kolín nad Rýnem, Mainz, ...). Z dalších Evropských států se dostanete bez problémů do hlavního města ČR - do Prahy, kde je pak nutné přestoupit na autobus do Karlových Varů.

Vnitrostátní linky

Vnitrostátní autobusové spoje zajišťuje několik společností. Veškeré potřebné informace včetně jízdních řádů najdete na jejich webech nebo vám je poskytne personál na autobusovém nádraží.

Autobusové jízdní řády najdete na www.idos.cz.

Vlakem

Do Karlovarského kraje můžete pohodlně dojet také vlakem. Železniční síť je tu celkem hustá a nádraží najdete skoro v každém městě a obci. Výjimku tvoří samozřejmě Krušné hory, které jsou díky značnému stoupání pro vlakovou dopravu nevhodné.

Aktuální vlakové jízdní řády najdete na www.idos.cz.

Autem

K dopravě do Karlovarského kraje je vám samozřejmě k dispozici i silniční a dálniční síť. Svou cestu si můžete naplánovat třeba pomocí Google maps nebo Mapy.cz.

Pokud však zvolíte za dopravní prostředek právě auto, mějte na paměti:

Rychlostní limity

  • V obci 50 km/h
  • Mimo obec 90 km/h
  • Dálnice a silnice pro motorová vozidla 130 km/h

Poplatky

V ČR je zpoplatněna většina dálnic a silnic pro motorová vozidla. Tyto úseky jsou označeny příslušnou značkou.

  • Vozidla do 3,5 tuny, která se po nich pohybují, musí mít dálniční známku, kterou můžete zakoupit téměř u každé čerpací stanice či na pobočkách pošty. Dálniční známky lze zakoupit na dobu 10 dnů, 1 měsíce nebo 1 roku.
  • Vozidla nad 3,5 tuny podléhají na zpoplatněných úsecích mýtnému.
 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz