přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Objevujte > Památky > Církevní památky > Františkánský klášter v Chebu

Františkánský klášter v Chebu

 

Kategorie: Církevní památky region: Cheb, Františkovy Lázně a okolí  | Město: Cheb

 

Františkánský klášter najdete v centru Chebu na Františkánském náměstí. Unikátní křížová chodba, která se nachází v jeho útrobách se řadí k nejkrásnějším místům v tomto historickém městě.

Historie Františkánského kláštera

Původní klášter minoritů byl založen spolu s přilehlým kostelem Zvěstování Panny Marie kolem poloviny 13. století. Nedlouho po jeho založení jej však zachvátil ničivý požár. Brzy po jeho dokončení tak prošel prvními stavebními úpravami v rámci oprav. Postupem času byl klášter ještě několikrát přestaven a jeho současná podoba pochází až z 18. století.

V 15. století přešel klášter nařízením papeže do správy františkánů, kteří tu pobývali společně s řádovými sestrami klariskami. Františkáni spravovali klášter až do roku 1951, kdy byli z Chebu vyhnáni tehdejším režimem. Do majetku církve se klášter vrátil až po dlouhých 40 letech.

Prohlídka Franitškánského kláštera

V areálu Františkánského kláštera můžete navštívit některé z budov, kostel Zvěstování Panny Marie, zahradu a unikátní gotickou křížovou chodbu, v níž se dochovaly zbytky nástěnných maleb z 15. století. Podle pověsti se tu má za časného rána zjevovat 11 mnichů, kteří v chodbě při požáru uhořeli.

 

 

Provozní doba

Období Dny Čas
1. 5. - 30. 9. út-ne 10:00-12:00; 12:30-17:00
 

Vstupné

Zdarma

 

Kontaktní údaje

Adresa: Františkánské náměstí 84/3

PSČ: 35002

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz