přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Objevujte > Památky > Církevní památky > Klášter Nový Dvůr

Klášter Nový Dvůr

 

Kategorie: Církevní památky region: Toužim a okolí  | Město: Toužim

 

Klášter Matky Boží v Novém Dvoře najdete nedaleko Toužimi. Klášter byl vybudován v místech původního zemědělského barokního statku v roce 2002. Jako své sídlo jej nechali zrekonstruovat Trapisté, kteří přišly do České republiky z Francie.

Z původní stavby barokního statku podle K. I. Dientzenhofera, která byla před příchodem trapistů v havarijním stavu, se podařila zachránit jen západní rezidenční část. Zbývající tři křídla byla nahrazena novostavbami, které však respektují původní půdorys. Dominantou kláštera je moderní minimalistický kostel, postavený dle návrhu britského architekta Johna Pawsona.

V klášteře v Novém Dvoře můžete navštívit tzv. dům pro hosty, ve kterém můžete zhlédnout výstavu fotografií a krátký film o životě mnichů v Novém Dvoře (Prostor ticha od Marie Šandové). Vystaveny tu jsou také knihy a různé drobné náboženské předměty. Najdete tu i informace o možnosti zúčastnit se bohoslužeb. Zakoupit tu můžete také tradiční francouzskou hořčici, kterou mniši vyrábí. Po předchozí dohodě zde dokonce můžete několik dní pobýt a zkusit si, jaký je mnišský život.

 

Vstupné

Klášterní obchod je otevřen:

  • každou sobotu 13,30–14,00 a 14,30–16,45
  • každou neděli 13,30–14,00 a 14,30–15,45
 

Kontaktní údaje

Adresa: Toužim 20,

PSČ: 36401

Telefon: tel: +420 353 300 500

E-mail: email@novydvur.cz

Web: www.novydvur.cz/

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz