přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Objevujte > Památky > Církevní památky > Kostel sv. Máří Magdaleny v Karlových Varech

Kostel sv. Máří Magdaleny v Karlových Varech

 

Kategorie: Církevní památky region: Karlovy Vary a okolí  | Město: Karlovy Vary

 

V centru lázeňské zóny Karlových Varů, v těsné blízkosti Vřídla, můžete navštívit římskokatolický chrám sv. Máří Magdalény, který patří se k nejvýznamnějším českým památkám postavených v duchu vrcholného baroka. Jeho význam podtrhuje i to, že je od roku 2010 zapsán na seznam národních kulturních památek.

Historie kostela

Kostel sv. Máří Magdalény byl postaven v roce 1737 na místě bývalého gotického kostela podle návrhu K. I. Dientzenhofera. Vnitřek kostela zdobí převážně mobiliář z 18. století. Můžete tu vidět cenný oltářní obraz, barokní oltářní plastiky, gotické madony atd. K jeho prohlídkám můžete využít třeba bohoslužby, které se tu konají denně.

Podzemní krypta

Zajímavé je také podzemí kostela. Nachází se tu podzemní krypta, v níž jsou uloženy kosterní pozůstatky ze zrušeného hřbitova, který do roku 1784 kostel obklopoval. Kromě malé kostnice si tu můžete prohlédnout další zajímavosti - oltář Božího hrobu z vřídlovce a hrachovce, biblické výjevy Getsemanské zahrady a Kalvárie, geologickou expozici apod.

 

 

Provozní doba

Pokud si chcete podzemní kryptu prohlédnout, je nutné si domluvit exkurzi předem pro minimálně 5 osob (tel.: +420 353 362 100).

 

Kontaktní údaje

Adresa: Náměstí Svobody 1, Karlovy Vary

PSČ: 36001

Telefon: +420 353 362 100

 

Foto v tiskové kvalitě

ke stažení na kvpoint.cz

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz