přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Objevujte > Muzea a galerie > Muzea > Muzeum hasičské techniky na hradě Vildštejn ve Skalné

Muzeum hasičské techniky na hradě Vildštejn ve Skalné

 

Kategorie: Muzea region: Cheb, Františkovy Lázně a okolí  | Město: Skalná

 

Největší muzeum hasičské techniky v Karlovarském kraji je jedinečné nejen rozsahem exponátů, ale také umístěním. Nádherné prostory původně románského hradu Vildštejn zaujaly místní Dobrovolný hasičský sbor, který hledal reprezentativní prostory pro umístění stále se rozšiřující sbírky. Setkal se nejen s pochopením vedení města, ale i s velkorysou nabídkou majitele hradu a ke 140. výročí založení, v roce 2010, bylo muzeum otevřeno pro veřejnost.

V expozici je vystavena hasičská technika především z konce 19. a první poloviny 20. století. Zájemci mohou během prohlídky pozorovat postupný vývoj techniky a dozvědět se mnoho zajímavých informací z doplňujících popisných cedulí s dobovými fotografiemi. Největší obdiv ale sklízejí historické koňské zápřahové stříkačky a motorové stříkačky značky Flader, krásné hasičské uniformy a přilby, nejrůznější nářadí nebo dřevěný hasičský žebřík z 19. století.

Vzácností muzea je také zástava hasičského sboru New Yorku a americká vlajka složená po pietním způsobu do trojúhelníku spolu se jmenným seznamem hasičů, kteří zahynuli při zásahu u newyorského obchodního centra v září roku 2001. Místní Sbor dobrovolných hasičů získal cenné atributy ze Spojených států amerických jako jediný v České republice právě u příležitosti výročí založení sboru.

 

Provozní doba

DUBEN - ŘÍJEN

PO - NE: 11.00 - 18:00 hodin

 

Vstupné

plné vstupné      50 Kč 

snížené vstupné 25 Kč

Cena vstupného zahrnuje i prohlídku hradu.

 

Kontaktní údaje

Adresa: Pod Hradem 81

PSČ: 35134

Telefon: +420 354 594 930, +420 777 597 803

E-mail: vildstejn@vildstejn.cz

Web: www.vildstejn.cz

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz