přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Naplánujte si svou návštěvu > gastronomie > Alchymistic club restaurant - Františkovy Lázně

Alchymistic club restaurant - Františkovy Lázně

 
 

Po pečlivé rekonstrukci jsme znovu otevřeli tradiční vinárnu v I. patře Zámečku a připojili i nabídku Alchymistického menu.

 

 

Kontakt a adresa

adresa: Františkovy Lázně 225,

 

Podrobné informace

Interiér se štukovou výzdobou je metaforou: znázorňuje alchymistickou cestu za poznáním a za zlatem, symbolem osvícení a moudrosti. Jednotlivé místnosti představují etapy této pouti, na konci vás čeká místo poznání – Zahrada Universa. 

Pod štukovou klenbou se vše stává ušlechtilým a nalezení kamene mudrců V.I.T.R.I.O.L. je na dosah. Moudrým je určena první místnost: stačí jen pít, jak naznačuje nápis nad vchodem: „Čisté čistým“. Nástěnné fresky jsou inspirovány barokem a renesancí. Historický nábytek občas převlečený do stříbrného nátěru a červeného sametu je plodem sběratelské vášně a nespoutané fantazie pána domu. Odvážně eklektický prostor korunují lustry z českého křišťálu. V přípravě pokrmů jsme limitováni prostorem naší Alchymistické dílny – kuchyně. Naši mistři kuchaři jsou věrni zásadě zušlechťování prvotní materie a kulinářské tradici, taktéž i jídelní lístek, je výsledkem dialogu s gurmánským pánem domu, nabízí však osvědčené pokrmy.  Abychom vám mohly věnovat náležitou péči prosíme kontaktujte nás s rezervací.

 
 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz