přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > ubytování > Lázeňský dům Sadový Pramen - Karlovy Vary

Lázeňský dům Sadový Pramen - Karlovy Vary

Lázeňský dům Sadový Pramen Karlovy Vary

Lázeňský dům Sadový Pramen Karlovy Vary

 

Lázeňský dům Sadový Pramen*** se nachází v centru lázeňského území Karlových Varů, 3 min. od Mlýnské kolonády a vedle Sadové kolonády. Lázeňský dům Sadový Pramen patří pro tradiční léčení pomocí přírodního léčivého zdroje k hlavním léčebným zařízením v Karlových Varech. Výhodná poloha, tj. blízkost kolonád s minerálními prameny, městský park, ale také vzdálenost obchodní zóny (5 min. chůze) dává klientům předpoklad pro spokojený pobyt.

 

Rezervace

vlastní

Kontakt a adresa

Tel.: + 420 973 348 455 (456)

E-mail: rezervace@kv.vlrz.cz

Web: www.sadovypramen.volareza.cz

Adresa: Mlýnské nábřeží 7, Karlovy Vary (mapa)

 

Podrobné informace

Lázeňský dům Sadový Pramen je unikátní budova z roku 1855, která má bohatou historii a byla prvním komplexním lázeňským zařízením Karlových Varů. K významným prvkům dokladujícím historii lázeňského domu patří obraz českého malíře Viléma Kandlera z roku 1848 „Objevení pramenů“, umístěný v jídelně, v prvním poschodí se nachází kaple z roku 1855 s klasicistním sousoším „Ukřižovaný s dvěma klečícími anděly“ a ve třetím poschodí je nejstarší hodinový stroj v Karlových Varech z roku 1855 zachovaný v autentické podobě a ve funkčním stavu.

Přímo v Lázeňském domě Sadový Pramen vyvěrá jeden z léčivých pramenů – pramen Sadový, který se využívá k pitné kúře. Přímo do lázeňské domu Sadový Pramen je také přiváděn světově známý termominerální pramen Vřídlo, který se používá pro vodoléčebné procedury (vřídelní, perličkové, uhličité koupele, hydroxer koupele a podvodní masáže) a k inhalacím. Komplexní léčebný program se zaměřuje na léčbu žaludeční dyspepsie, diabetes mellitus, metabolická onemocnění s postižením kloubů a bolestí páteře.

Lázeňský dům Sadový Pramen nabízí ubytování v 16 jednolůž­kových, 63 dvoulůžkových pokojích a v 10 apartmánech. Celková kapacita lázeňského domu je 162 lůžek v níže uvedených pokojích a apartmánech. Pokoje jsou rozděleny na dvě kategorie LUX a standard.

V lázeňském domě je k dispozici je zmodernizovaná jídelna, kavárna s barem, kde jsou organizovány taneční večery, pedikúra a manikúra, kosmetika, solárium, fitness a vlastní balneoprovoz. Budova je vybavena 2 výtahy. K objektu je možný vjezd na povolení, parkovat však není možné. Možnost placeného parkování v podzemních garážích je v hotelu Kriváň (přímo naproti LD Sadový Pramen) nebo v podzemních garážích hotelu Thermal (5 minut chůze).

 

Certifikace

Vřídelní voda
 

Příslušenství

 

Mapa

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz